• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Ilgoņa Riņķa personālizstāde

Ilgoņa Riņķa personālizstāde

|04.10.21.|

Gleznā tiek fiksēts moments, ko nevar atkārtot. Šajā mirklī ir kas melanholisks, dzīvīgs un efimērs. Domāju, ka tas dara gleznu pievilcīgu. Gleznoju ziedus, bērnus, sievietes. Gribētos vēl pieķerties citām tēmām, bet neesmu atradis to vizuālo risinājumu. Ziedu gleznas ir dekoratīvas, bet darbos ar cilvēkiem es pētu kādu ideju. Tā var būt iedvesma, dvēseles skaistums vai stāvoklis, kas man liek apstāties un pievērst uzmanību. Tie ir kā tēli. Dažas gleznas ir radušās ceļojot, apskatot antīkas pilis, ēkas – un tas viss savijas kopā ar mūsdienām, ar mūsu reālo dzīvi. Tāpēc varētu teikt, ka glezna ir sirreāla. Katrā gleznā ir kāds stāsts, kaut pavisam neliels, bet ir – un varbūt šo garo vizuālo stāstu var noformulēt vienā mutiskā teikumā, pat vārdā – gleznas nosaukumā. Iespaidojos no gadalaikiem. Izstādē var redzēt gleznas rudens krāsu gammā – oranžie, sarkanie, brūnie, zeltainie toņi; pavasara, vasaras krāsas – silti baltā, dzeltenā, zilā, zaļā, sarkanā utml. Iedvesmojoši ir pastaigāties Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī – katrā gadalaikā citāds. Dažādas ziedu, koku, krūmu kolekcijas un, protams, oranžērija ar eksotiskiem augiem – apbrīnojami un interesanti, un tas liek domāt, ka Radītāja radītais skaistums ir neatkārtojams.

Ilgonis Riņķis

 

Ieeja: iegādājoties ieejas biļeti oranžērijā/apvienoto biļeti dārzā, oranžērijas darba laiks no trešdienas līdz svētdienai, no 9:00 līdz 18:00.*

*Epidemioloģiskās situācijas dēļ no 21.oktobra līdz 15.novembrim oranžērija SLĒGTA! Izstāde pagarināta līdz 12. decembrim.

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.