• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Radošo darbu izstāde 'Mākoņu ziedi'

Radošo darbu izstāde 'Mākoņu ziedi'

|11.08.21.|

Laumas Palmbahas gleznotie darbi ir stāsti par attiecībām mākslas valodā. Darbi atspoguļo reālo un izdomāto pasauli, kura tāpat kā mainīgie mākoņi, uzrunā dvēseli ar krāsu kontrastiem un izlīdzinājumiem, saskaņu un pārpratumiem, klusām sarunām un drosmīgiem izaicinājumiem.

Emocijas un pieredzētais no 2020.-2021. gadam transformējušies mākslas simbolu valodā - līniju ritmos, krāsu laukumos, gaismēnu kontrastos un virsmas faktūru dažādībā.

Mākslas izglītība:

Rīgas Lietišķās mākslas vidusskola, keramikas nodaļa,
Latvijas Mākslas akadēmija, Pedagoģijas nodaļa,
Latvijas Mākslas akadēmija, Grafikas nodaļa, Mag/art 

2000.-2008.g. Galvenā māksliniece Rakstniecības un mūzikas muzejā Rīgā. 

2007. gadā no Rīgas pārcēlos uz dzīvi Ikšķilē. Šai laikā mans radošais darbs cieši savijies ar organizatorisko un pedagoģisko darbu Ikšķiles novadā. No 2010. gada Ikšķilē vadu biedrību “Rasas krāsas” – bāzi vietēja un starptautiska mēroga kultūrizglītības projektiem. Plašāka informācija www.rasaskrasas.lv

kontaktinformācija: mob. 29274111, lauma.palmbaha@gmail.com

www.laumapalmbaha.lv

Izstādēs piedalos no 1992. gada ar grafikas, glezniecības un keramikas darbiem gan Latvijā, gan ārzemēs. 

Darbu saturu  vieno pārdomas par man svarīgām dzīves vertībām - mīlestību, attiecībām ar Radītāju un līdzcilvēkiem. Iedvesmu radošajiem darbiem smeļos dabas un garīgo vērtību apcerē.

 

Šīs pārdomas izteiktas vārdos: 

Laiks zīmē manī sevī un savā laikā turpina pats sevi.
Man arī dots
Laiks - zīmēt pieredzēto -  mana laika dejā.
Es tikai piedalos, lai dalītos
Varbūt kā rasas krāsas bērnu sejās,
Varbūt kā Tava elpa dzīves ceļā.

 

DIONISIJS MIONČINSKIS

metāla un dzintara mākslinieks

(Dionisijs, kuru no bērnības mīļie cilvēki sauc par Daini.)

Dionisijs savos metālā veidotajos darbos ievij smalkas domu un dvēseles stīgas. Katrā roku pieskārienā gredzenam, kakla rotai, rokas sprādzei vai svečturim ir jūtama precizitāte un personības stāsts.

Ar Dionisija darbiem ir viegli sadzīvot. Tie sarunājas neredzamā un  nedzirdamā sirds valodā , ar labu domu veltījumu iespējamajam darba īpašniekam.

Viss ir īsts. Arī metālā iestrādātais dzintara mirdzums. Spodrināts un samīļots tas skatās plašajā pasaulē ar miljoniem gadu sena redzīguma gudrību.

Dionisijam tuvs ir Art Nouveau stils. Dabas motīvu vijīgie ritmi ir ieausti smalkās metāla mežģīnēs daudzos meistara radītajos darbos.

Aristokrātiskais smalkums gan dzīvē, gan darbos droši vien mantots no poļu izcelsmes dzimtas patrona grāfa Miončinska.

 

2002.gadā Dionisijam Miončinskim ir piešķirts Amatniecības kameras amata meistara diploms.

Izstādē redzamie darbi tapuši laika posmā no 2010.-2020.gadam.

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.