• NBD profils Draugiem.lv
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Radošo darbu izstāde “Saulains laiks”

Radošo darbu izstāde “Saulains laiks”

|15.08.2019|

DIONISIJS MIONČINSKIS, metāla un dzintara mākslinieks (Dionisijs, kuru no bērnības mīļie cilvēki sauc par Daini).
Dionisijs savos metālā veidotajos darbos ievij smalkas domu un dvēseles stīgas. Katrā roku pieskārienā gredzenam, kakla rotai, rokas sprādzei vai svečturim ir jūtama precizitāte un personības stāsts.
Ar Dionisija darbiem ir viegli sadzīvot. Tie sarunājas neredzamā un nedzirdamā sirds valodā, ar labu domu veltījumu iespējamam darba īpašniekam.
Viss ir īsts. Arī metālā iestrādātais dzintara mirdzums. Spodrināts un samīļots tas skatās plašajā pasaulē ar miljonu gadu sena redzīguma gudrību.
Dionisijam tuvs Art Nouveau stils. Dabas motīvu vijīgie ritmi ir ieausti smalkās metāla mežģīnēs daudzos meistara radītajos darbos.
Aristokrātiskais smalkums gan dzīvē, gan darbos droši vien mantots no poļu izcelsmes dzimtas patrona grāfa Miončinska. 
2002.gadā Dionisijam Miončinskim ir piešķirts Amatniecības kameras amata meistara diploms.
Izstādē redzamie darbi tapuši laika posmā no 2010.-2019. gadam.

LAUMA PALMBAHA, gleznieciska grafiķe un grafiska gleznotāja arī keramikā.
Laumas galvenā darbu tēma ir sarunas ar Dievu un dabu mākslas valodā. Vistuvākais mākslas stils – Art Nouveau ar savu neparedzamo līniju un formu vijumiem. Glezniecības kolorīts vairāk kontrastains un saulains. Patīk lūkoties dabā no bites skatu punkta, kas nosēdusies uz plaukstoša zieda lapas. Uzrunā pastozs, plastisks otas triepiens.
Līdzīgi dabas motīvi veidoti no māla. Laumas darbos kopā savijas keramikas un grafiskā zīmējuma stāsts. Keramikas veidojuma tapšana vienmēr ir noslēpumains process, kurā bez pašas domu, roku un emociju spēka, piedalās daudzi citi spēki, piemēram, gaisa un uguns spēks.
Laumai patīk zīmēt ar mālu un veidot dažādas formas un faktūras.
Lauma Palmbaha 1981.g. absolvēja Rīgas LMV keramikas nodaļu, 1994. g. Pedagoģijas nodaļu LMA, 1998. g. Grafikas nodaļu LMA,1999.g. ieguva Mag/art.
Piedalās izstādēs ar grafikas, glezniecības, gan keramikas darbiem no 1994. gada. Strādā kā mākslas un kultūras izglītības pedagogs.
Izstādē redzamie darbi tapuši laika posmā no 2010.-2019. gadam.

Lauma Palmbaha

Ieeja: iegādājoties ieejas biļeti botāniskajā dārzā, oranžērijas darba laiks no trešdienas līdz svētdienai, no 10:00 līdz 19:00. Izstāde būs aplūkojama no 29. augusta līdz 29. septembrim.

 

Projekta „Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex situ infrastruktūras izveide” (3DP/3.4.1.3.0/11/IPIA/VARAM/001) finansējuma saņēmējs ir VZI APP "Nacionālais botāniskais dārzs".  

Projekta administratīvās, finanšu un tehniskās vadības uzraudzību nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.