• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Ramonas Ķiesneres izstāde 'Manas skaistākās pieturas'

Ramonas Ķiesneres izstāde 'Manas skaistākās pieturas'

|18.05.2020|

Izstādes gleznās ir tikai sīki fragmentiņi no manām daudzajām dzīves pieturām. Mana patreizējā pietura ir tā, kur  dzīvoju nu jau 25 gadus – Salaspils. Daudz skaistu atmiņu saistās ar Pāvilostu- kur liktenis savulaik aizveda, un es ik pa laikam tur atgriežos kaut vai domās un sapņos. Ņemot līdzi krāsas un audeklus, esmu apstājusies Balvos, Bauskā, Rundālē, Vilgalē, Vecpiebalgā, Bērzaunē, Drustos, Brenguļos  un citās skaistās Latvijas vietās. Mūsu zeme, protams, ir visskaistākā un mums vienīgā, bet esmu priecājusies arī par balto sniegu, bagātajiem mežiem un rāmajiem ezeriem Somijā,  par augstajiem kalniem un vīnogu dārziem Austrijā, sniegotajām virsotnēm un romantiskajām mazpilsētām Francijā un karstajiem vulkāniem gleznainajā Itālijā.

Pēdējā laikā ar apbrīnu un cieņu vēroju   gleznotājas Birutas Delles bagātīgo un tīro krāsu gammu, taču pēc viņas kritērijiem  es neesmu māksliniece. Kaut arī esmu pabeigusi Mākslas akadēmijas pedagoģijas nodaļu, gleznošana ir mans hobijs, jo es vēl joprojām bieži vien  nevaru izšķirties, vai uzvārīt ģimenei zupu vai uzgleznot jaunu bildi. Laikam tāpēc, ka, neskatoties uz visām nepatikšanām, pasaulē ir tik daudz brīnišķīgu lietu- var stādīt puķes un kokus, audzēt tomātus un gurķus, braukt uz mežu un jūru, klausīties putnu dziesmās, skolot bērnus un redzēt viņu panākumus un uzvaras, dziedāt, brist basām kājām pa zaļu zāli, slēpot pa balta meža takām, iekrist zeltainās rudens lapās, kāpt kalnā un raudzīties uz pasauli lejā un vēl,  un vēl….

Savas gleznas esmu vairāk sākusi laist pasaulē kā bērnus, kuri ātrāk vai vēlāk izlido no vecāku ligzdas. Ir daudzas atdāvinātas,  pārdotas vai vienkārši iedotas, lai tās  rotā cilvēku sienas darbavietās vai mājās. Daudzas ir aizceļojušas ārpus Latvijas un turpina savas gaitas Ungārijā, Francijā, Vācijā, Austrijā, Somijā, Amerikā un citur.

Lai tās nes cilvēkiem prieku, iedvesmu un rada pozitīvas sajūtas!

Bet es tikmēr  aicinu cilvēkus studijā RADI, Rīgas ielā 55, Salaspilī, kur dalos ar savu pieredzi un vēroju, kā studijas dalībnieki attīsta savus talantus,  iztēli un radošumu vai vienkārši bauda ar mani kopā krāsu prieku.

Ramona Ķiesnere
ramonakiesnere.lv
Studija RADI
https://www.studijaradi.lv/
https://www.facebook.com/Salaspils.Maksla/

 

Ieeja: iegādājoties ieejas biļeti botāniskajā dārzā, oranžērijas darba laiks no trešdienas līdz svētdienai, no 10:00 līdz 19:00. 

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.