• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Sagatavots laika kapsulas vēstījums jaunajam Vides izglītības centram

Sagatavots laika kapsulas vēstījums jaunajam Vides izglītības centram

|19.03.2020|

Šī gada 19.martā Nacionālajā botāniskajā dārzā viesojās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, lai parakstītu topošā Vides izglītības un informācijas centra laika kapsulas vēstījumu.

“Dabā viss ir kustībā! Pat tad, kad Tu ziemā brauc ar auto un aiz tevis rodas pamatīgas sniega vērpetes, Tu ietekmē vidi ne tikai ar auto radītajām izplūdes gāzēm, bet arī ar to sniega un sāls masas sajaukumu, kas tiek nomests ceļa malā. Vēlāk tas uzsūksies augsnē un, kad gaisa temperatūra pakāpsies virs 7 grādiem, būs redzams, kā augiem slāpst – tie nīkuļos un tikko izplaukušās lapas nokaltīs. Dabā viss ir saistīts!” – to kapsulas vēstījumā uzsver Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs.

Laika kapsulas vēstījums ir simboliska liecība nākamajām paaudzēm. Līdz ar pašu vēstījumu kapsulā ievietotas Nacionālā botāniskā dārza ieejas biļetes, dažādus gadalaikus raksturojoši suvenīri, laikraksts “Salaspils novada vēstis”, kas liecinās par aktuālākajiem novada notikumiem pamatu būvniecības laikā, kā arī vienreizējās lietošanas sejas maska – mūsu piedzīvotās pandēmijas simbols.

Kapsulas vēstījumu, parakstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Andrejs Svilāns, Nacionālā botāniskā dārza direktors Artis Vītiņš, Nacionālā botāniskā dārza projektu vadītāja Gunita Ķiesnere un SIA “Ekoteh būve” valdes loceklis Didzis Apšāns.Kapsula ēkas pamatos tiks iemūrēta aprīlī.

Vides izglītības un informācijas centra būvniecību veic celtniecības uzņēmums SIA “Ekoteh būve”. Tā finansējumu nodrošina projekts Nr.5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālās nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru”, kas  tiek realizēts ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstu. Projekta mērķis ir attīstīt valsts vides monitoringa un kontroles sistēmu, pilnveidojot atbildīgo iestāžu tehnisko nodrošinājumu, kā arī veicināt sabiedrības līdzdalību vides pārvaldībā, modernizējot nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centrus un īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.

Plānots, ka Vides izglītības centrs Nacionālajā botāniskajā dārzā durvis vērs 2022.gadā.

Vairāk par projektu skatīt šeit: https://www.vraa.gov.lv/lv/projekts/vides-monitoringa-kontroles-un-izglitibas-projekts

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.