• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Vides izglītības un informācijas centram „Botania” Spāru svētki

Vides izglītības un informācijas centram „Botania” Spāru svētki

|16.04.21.|

15.aprīlī, paceļot jumta korē vainagu, tika atzīmēti Nacionālā botāniskā dārza (NBD) Vides izglītības un informācijas centra „Botania” Spāru svētki. 

Spāru svētki simboliski iezīmē brīdi, kad Vides izglītības un informācijas ēkas būvniecība ir augstākajā punktā – ir pabeigta jumta nesošā konstrukcija un uzsākta jumta seguma uzklāšana, komunikāciju izbūve un apdares darbi.

“Spāru svētki galvenokārt ir svētki būvniekiem -  viņi ir paveikuši lielu darbu un tagad savu veikumu ir gatavi rādīt saimniekiem,” uzsver NBD direktors Artis Vītiņš, “SIA Ekoteh būve meistariem ir, ar ko lepoties – īsā laika posmā uzcelts ēkas fundaments vairāk nekā 940 kvadrātmetru platībā un šobrīd skaidri iezīmējas topošās augu zemes „Botania” aprises.”

Vides izglītības un informācijas centrā „Botania” apmeklētājiem būs pieejamas sešas tematiskās ekspozīcijas, kas būs izvietotas ēkas divos stāvos. Ekspozīcijās tiks iekļautas vairāk nekā simt tēmas par augu dzīvi no saknes līdz auglim. Papildus izglītojošai ekspozīcijai apmeklētājiem būs pieejamas īpaši ierīkotas mācību klases.

Spāru svētkos paceltais vainags nama kori rotās 10 dienas, bet pēc noņemšanas tas tiks saglabāts kā drošības un svētības simbols. 

Atgādinām, ka Vides izglītības un informācijas centra būvniecību veic celtniecības uzņēmums SIA “Ekoteh būve”. Tā finansējumu nodrošina projekts Nr.5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālās nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru”, kas  tiek realizēts ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstu. Projekta mērķis ir attīstīt valsts vides monitoringa un kontroles sistēmu, pilnveidojot atbildīgo iestāžu tehnisko nodrošinājumu, kā arī veicināt sabiedrības līdzdalību vides pārvaldībā, modernizējot nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centrus un īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.

Plānots, ka Vides izglītības centrs “Botania” Nacionālajā botāniskajā dārzā durvis vērs 2022. gadā.

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.