• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Turpinās darbs pie Vides izglītības un informācijas centra satura izstrādes Nacionālajā botāniskajā dārzā

Turpinās darbs pie Vides izglītības un informācijas centra satura izstrādes Nacionālajā botāniskajā dārzā

|17.02.22.|

Kamēr turpinās līguma dokumentu sakārtošana ar firmu, kas izveidos ekspozīciju, Botāniskā dārza darbinieki turpina radīt saturu iecerētajiem interaktīvajiem stendiem. Ir plānots izglītojošo ekspozīciju veidot tā, lai tā spētu ieinteresēt ikviena vecuma apmeklētājus.

Kamēr vismazākie augu valstības “Botania” viesi skaitīs sliekas, kas rušina augsni, palīdzot augu saknēm elpot, tikmēr lielākie izpratīs komposta veidošanās procesu un jēgu; kamēr mazie klausīsies pasakas vai pašausmināsies par kukaiņēdāju augu iespaidīgajiem maketiem,  lielākie – iemācīsies koka gadskārtu rakstos ieraudzīt dendrohronoloģijas stāstu vai apgūs fotosintēzes gudrības.

Atgādinām, ka Vides izglītības un informācijas centra – augu valstības “Botania” būvniecība tika uzsākta 2020. gada nogalē. 2021. gada pavasarī, ievērojot pandēmijas ierobežojumus, centra pamatos tika iemūrēts vēstījums nākamajām paaudzēm.

Paredzēts, ka Vides izglītības centrā divos stāvos tiks izvietota interaktīva ekspozīcija, kurā būs aplūkotas vairāk nekā simts tēmas par augu dzīvi no saknes līdz pat auglim. Aizraujošā veidā – ar pasakām un spēlēm, elektroniskiem stendiem, vitrīnām un projekcijām – ikviens varēs uzzināt jaunas, kā arī atsaukt atmiņā piemirstas lietas par noslēpumaino un brīnumaino augu dzīvi. Savukārt divās mūsdienīgi iekārtotās mācību klasēs būs iespējams paplašināti apgūt dabas zinību izglītības programmu un piedalīties ar botāniku saistītās meistarklasēs - izziņas procesā pētīt, preparēt un salīdzināt. Nacionālā botāniskā dārza speciālisti iecerējuši, ka jaunajā Vides izglītības centrā interesanti un izzinoši pavadīt laiku varēs ikviens interesents, t.sk. skolēni, studenti un ģimenes ar bērniem.

Vides izglītības un informācijas centra būvniecību realizēja celtniecības uzņēmums SIA “Ekoteh būve”. Finansējumu nodrošināja projekts Nr.5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālās nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru”, kas tika realizēts ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstu. Projekta mērķis ir attīstīt valsts vides monitoringa un kontroles sistēmu, pilnveidojot atbildīgo iestāžu tehnisko nodrošinājumu, kā arī veicināt sabiedrības līdzdalību vides pārvaldībā, modernizējot nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centrus un īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.

Plānots, ka Vides izglītības centrs “Botania” Nacionālajā botāniskajā dārzā apmeklētājiem durvis vērs 2022. gada nogalē.

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.