• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Stādu gadatirgus 'Vitamīnu diena'

Stādu gadatirgus 'Vitamīnu diena'

|04.09.2020|

12.septembrī Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī - stādu un amatniecības gadatirgus “Vitamīnu diena”.

Gadatirgū ikviens varēs iegādāties gan tradicionālo, gan retāku un eksotiskāku augu stādus. Tāpat tiks piedāvāti dažādi amatnieku darinājumi un mājražotāju gardumi. Kā ierasts, darbosies arī Nacionālā botāniskā dārza stends ar hortenzijām, rododendriem un citiem augiem. Telpaugi tiks tirgoti vecajā siltumnīcā pie bērnu laukuma.

Sadarbībā ar Salaspils kultūras namu sagatavota muzikālā programma: koncertu “Atvasaras akvareļi” sniegs senioru deju kolektīvs “Madaras”, līnijdeju grupa “Lucia’s Linedancers” un “Salaspils puišu Trio”.

Bērniem būs iespēja radīt pašiem savu mākslas darbu Santas Koras Barzanas Crespo vadītajā smilšu glezniņu darbnīcā.

Apmeklējot gadatirgu, noteikti vērts apskatīt botāniskā dārza stādījumus. Pašlaik ārā zied rudens karalienes dālijas: to ir vairāk kā 350 šķirnes, apmēram puse no kurām - radītas Latvijā. Oranžērijā briest banāni, citroni, papaijas un ananasi, baseinos mīt bruņurupuči un zivtiņas, bet rosīgie papagaiļi sagaida apmeklētājus ar priecīgu čivināšanu.

PROGRAMMA

9.00-15.00 Stādu un amatnieku gadatirgus

10.00-13.00 Smilšu glezniņu darbnīca bērniem kopā ar Santu Koru Barzanu Crespo (teltī pie bērnu rotaļu laukuma)

12.00 Koncerts “Atvasaras akvareļi”, piedalās senioru deju kolektīvs "Madaras", līnijdeju grupa "Lucia's Linedancers" un “Salaspils puišu Trio” (oranžērijas laukumā)

Visas dienas garumā –vizināšanās zirga pajūgā un  mielošanās ar vietējo mājražotāju gardumiem.

 

Aicinām gadatirgus dalībniekus un apmeklētājus atcerēties par piesardzības pasākumiem saistībā ar Covid-19 izplatību. Ievērosim distanci un izvairīsimies no drūzmēšanās!

 

Ieeja pasākumā: uzrādot derīgu ieejas biļeti botāniskajā dārzā.

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.