Izstāde “Mēs maināmies, daba mainās”

Bez kategorijas

No 31. jūlija līdz 8. septembrim oranžērijas 2. stāva galerijā apskatāma Terēzes Zaķes mākslas studijas dalībnieku izstāde.

Daļa mūsu studijas dalībnieku izstāda savas gleznas un grafikas. Kopā eksponēti 39 gleznas, 2 zīmējumi un 35 keramikas darbs. Kā tos raksturot un kā raksturot mūsu pozīciju mākslā?

Esam par. – Par reālu dabas skaistumu, par tīru domu, par emocionālu skaidrību. It īpaši tagad, kad esam sastapušies ar globālo sasilšanu, ar dabas piesārņošanu neticamos apmēros, ar samocītām mākslas formām, kuras tev mēģina iestāstīt kā sevišķu līmeni, kuru nesaprotam izglītības trukuma dēļ un viedokļu sašķelšanos daudz mazmazītiņos gabaliņos. Īpaši tagad.

Nu speram soļus pretim tam, no kā esam nākuši! Atkāpjamies no tukšām frāzēm un iegūstam spēku reālos procesos! Daram to tagad!

Savos darbos gribam parādīt cik skaists ir tas dzīvais, kas mums apkārt! Kā nevar taču visu laiku cilvēkus barot ar nepieciešamību šokēt, pārsteigt, izklaidēt! Kā skaistais nav vecmodīga kategorija mākslā un dabā un ja arī ir, tad tā ir tik pat vecmodīga un būtiska kā mīlestība.. – atcelsim? Nevar visu laiku izķēmot, deformēt un abstrahēt līdz absurdam. Nevar. Mēs dzīvojam starp šādiem darbiem ik uz soļa un tas iedarbojas uz mūsu psihi, emocijām, domāšanu veidojot neskaidrību, jucekli, domas haosu. Interesantu, bet haosu.

Ieiesim dabā vēlreiz. Tīrām domām, atvērtu sirdi un pozitīvu skatu uz to, ko redzam! Varbūt varam nonākt pie vēlviena sākuma. Sākuma, kurš aizvedīs citur… Kur? Esam par šo laiku pieauguši vairāk. Dēļ pašu pielaistām kļūdām. Varbūt tas mums dos iespēju arī mūsu cilvēkdzīvi veidot skaistāku? Varbūt.

Tehniski – pamatā akrils, akvarelis, guaša, bet arī ogle un pastelis. Un… – digitālā māksla – radītā programmās Krita vai Clip Studio un izprintēta uz audekla. – Te cenšamies būt atbilstoši laikam.

Ja arī jums ir radusies vēlme apmeklēt mūsu studiju, esat aicināti! Ir arī nodarbības keramikā un radošā darbnīca, kur mācam izgatavot maskas, teātra un kino rekvizītus.

Un gandrīz visi izstādē redzamie darbi ir iegādājami!

makslasstudija.com
makslasstudija@gmail.com
20064467

Ieeja: iegādājoties apvienoto ieejas biļeti dārzā.