Prieks ir ŪDENĪ!

Bez kategorijas

Tuvojas 1. septembris, un Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī gatavojas DUBULTSVĒTKIEM!

Pavisam drīz Nacionālajam botāniskajam dārzam Salaspilī atzīmējami DUBULTSVĒTKI! 1. septembris ir NBD 67. dzimšanas diena, turklāt Zinību diena –  jaunā mācību gada atklāšana, pēc kuras dārza takas pildīsies ar zinātkāriem skolēniem, aizrautīgiem skolotājiem un atsaucīgiem vecākiem. Lai jautri un jēgpilni nosvinētu zinātprieka tūres  sākšanos, Nacionālais botāniskais dārzs aicina apmeklētājus uz dzimšanas dienas ballīti “Prieks ir ŪDENĪ!”

 “1.septembris pie mums ir dubulta svētku diena. Šis datums, kad vienlaikus svinam Nacionālā botāniskā dārza dzimšanas dienu un Zinību dienu, spilgti akcentē Nacionālā botāniskā dārza izglītības funkciju. Tā ir viena no būtiskākajām mūsu misijas sastāvdaļām, proti, sabiedrības izglītošanas aktivitātes par bioloģiskās daudzveidības vērtību un tās saglabāšanas nozīmīgumu. Mūsu dārza speciālisti ir gatavi kā mācību ekskursijās un nodarbībās, tā izglītojošos un iesaistošos pasākumos atklāt augu pasaules stāstus. 1.septembrī sākam jaunu izglītības darba cēlienu, un vēlamies šo nozīmīgo dienu svinēt kopā ar mūsu zinātkārajiem apmeklētājiem – jautri un atraktīvi izzinot dabas norises. Šogad pasākuma laikā esam iecerējuši informēt un izglītot apmeklētājus par dīķa bioloģisko daudzveidību: floru, faunu un ekoloģiju, t.sk., klimata pārmaiņu ietekmi,” atzīmē Artis Vītiņš, Nacionālā botāniskā dārza direktora p.i.

NBD Dzimšanas dienas ballītes “Prieks ir ŪDENĪ!” laikā 1. septembrī no 15.00 līdz 20.00 aicinām bērnus un vecākus uz aizrautīgu svinēšanu! Svētku pēcpusdienā dārzu piepildīs kā jautras atrakcijas un spēles, tā iespēja pētīt un izzināt dīķa iemītniekus BOTANIA mobilajās teltīs. Savukārt Latvijas Dabas fonda Mobilā klimata muzeja ekspozīcijas piedāvās atklāt un izpētīt savu CO2 pēdas nospiedumu un gūt idejas dabai draudzīgiem ūdens un citu dabas resursu patēriņa paradumiem.

  • Laivošanas stacijā “Dīķa spogulī lūkoties” kopā ar Māri Olti dosimies ekspedīcijā caurspīdīgās laivās, ielūkosimies zemūdens pasaulē, vērosim ūdensaugus, atklāsim dīķa iemītnieces – ondatras ēdienkarti.
  • BOTANIA mobilajā pieturā “Ūdensaugi tuvplānā” kopā Latvijas Nacionālā Dabas muzeja vecāko botāniķi un hidrobioloģi Lauru Grīnbergu iepazīsimdīķa augāju.
  • BOTANIA mobilajā pieturā “Randiņš ar Ūdensblusu” kopā ar  bezmugurkaulnieku ekspertu Arkādiju Poppelu atklāsim dīķa kukaiņu pasauli.
  • Sejas apgleznošanas pieturā “Iejūties tēlā!” kopā ar mākslinieci Daci Graubicu pārtapsim par kādu no ūdens iemītniekiem vai izvēlēsimies sev atbilstošāko BOTANIA apmeklētāju simbolu.
  • Spēļu pieturā “Ūdens bumbas un citas spēles” ļausimies rotaļu priekam ūdens bumbās, putu ballītē ar DJ un koku spēlēs.

Pasākuma “Prieks ir ŪDENĪ!” laikā – ieejas biļetes par draudzīgu cenu un noslēgumā – svētku balva!

Visiem apmeklētājiem svētku ietvaros piedāvājam apskatīt dārzu un oranžēriju, iegādājoties tikai āra ekspozīcijas ieejas biļeti.  

Pasākums notiek topošā vides izglītības centra “Botania” izglītojošo pasākumu ietvaros, kura izveide Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī tiek veikta Kohēzijas fonda līdzfinansēta projekta “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” ietvaros.

Projekta Nr. 5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” mērķis ir valsts vides monitoringa un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības vides pārvaldībā veicināšana, pilnveidojot par valsts vides monitoringu un kontroli atbildīgo iestāžu un nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centru tehnisko nodrošinājumu, kā arī īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.