Terēzes Zaķes mākslas studijas bērnu un jauniešu darbu izstāde

Bez kategorijas

No 15.marta līdz 16.aprīlim oranžērijas galerijā.

Daļa mūsu studijas jauniešu izstāda savas gleznas un grafikas. Kopā eksponēti 69 darbi. Kā tos raksturot un kā raksturot mūsu pozīciju mākslā?


Esam par reālu dabas skaistumu, par tīru domu, par emocionālu skaidrību. It īpaši tagad, kad esam sastapušies ar globālo sasilšanu, ar dabas piesārņošanu neticamos apmēros, ar samocītām mākslas formām, kuras tev mēģina iestāstīt kā sevišķu līmeni, kuru nesaprotam izglītības trukuma dēļ un viedokļu sašķelšanos daudz mazmazītiņos gabaliņos. Īpaši tagad.


Nu speram soļus pretim tam, no kā esam nākuši! Atkāpjamies no tukšām frāzēm un iegūstam spēku reālos procesos! Daram to tagad!


Savos darbos gribam parādīt cik skaists ir tas dzīvais, kas mums apkārt! Ka nevar taču visu laiku cilvēkus barot ar nepieciešamību šokēt, pārsteigt, izklaidēt! Ka skaistais nav vecmodīga kategorija mākslā un dabā un ja arī ir, tad tā ir tik pat vecmodīga un būtiska kā mīlestība..- atcelsim? Nevar visu laiku izķēmot, deformēt un abstrahēt līdz absurdam. Nevar. Mēs dzīvojam starp šādiem darbiem ik uz soļa un tas iedarbojas uz mūsu psihi, emocijām, domāšanu veidojot neskaidrību, jucekli, domas haosu. Interesantu, bet haosu.


Ieiesim dabā vēlreiz. Tīrām domām, atvērtu sirdi un pozitīvu skatu uz to, ko redzam! Varbūt varam nonākt pie vēlviena sākuma. Sākuma, kurš aizvedīs citur… Kur? Esam par šo laiku pieauguši vairāk. Dēļ pašu pielaistām kļūdām. Varbūt tas mums dos iespēju arī mūsu cilvēkdzīvi veidot skaistāku? Varbūt.


Tehniski – pamatā akrils, akvarelis, guaša, bet arī ogle un pastelis.


Ja arī jums ir radusies vēlme apmeklēt mūsu studiju, esat aicināti!
www.makslasstudija.com
makslasstudija@gmail.com
20064467

Ieeja: iegādājoties ieejas biļeti botāniskajā dārzā, oranžērija slēgta pirmdienās-otrdienās.