Ziemas un pavasara sēņu izstāde

Bez kategorijas

Sēņošanas sezona nebeidzas līdz ar pirmajām rudens salnām — daudzas sēnes aug arī ziemas atkušņos un pavasarī. Latvijas Mikologu biedrība aicina apmeklēt ziemas un pavasara sēņu izstādi Salaspilī, Nacionālā botāniskā dārza oranžērijas konferenču zālē 2024. gada 23. martā no 9.00 līdz 17.00. 

Atnāciet, lai tuvāk iepazītu sēņu brīnumaino pasauli un atklātu sev jaunas sēņu sugas! Izstādē varēsiet aplūkot svaigus, tuvākajā apkārtnē ievāktus ziemas un pavasara sēņu paraugus un uzdot jautājumus biedrības speciālistiem, kuri palīdzēs sugu noteikšanā un konsultēs dažādos sēņu pasaules jautājumos. 

Vai zināt, kas ir raganu vēmekļi, spīganas mēsli un Laumas spļāviens? Arī to būs iespējams noskaidrot izstādes laikā, kur stāstīsim ne vien to, kāda loma ziemas sēnēm ir dzīvības un bioloģiskās daudzveidības uzturēšanā, bet arī, kā tās izmantotas senatnē — pārtikā, tautas ārstniecībā, mājsaimniecībā un rituālos. 

Divās radošajās darbnīcās kopīgi mēģināsim izgatavot papīru no sēnēm un sēnes no papīra (sākums pl. 11.00), iepazīstot sēņu radošas izmantošanas iespējas mūsdienās. Darbnīcās vienlaikus varēs piedalīties ierobežots cilvēku skaits, un tās notiks, līdz pieejamais izejmateriālu daudzums tiks izlietots.

Šī izstāde ir pirmais pasākums biedrības īstenotajā projektā “Vides izglītības pilotprogramma “Sēņu grozs” — atbildīga dzīvesveida veicināšanas instruments”, kuru finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. 

Dabas un cilvēka saikni, sēņu nozīmi cilvēka dzīvē akcentē īpaši šā projekta izglītojošajām aktivitātēm izstrādātais logotips, kas veidots pēc jauniešu iniciatīvas. Tā autore ir 8. klases skolniece Dārta Unda Zālīte no Aizkraukles novada.

Pasākumu informatīvi atbalsta Radio NABA un radio raidījums par sēnēm “Micēlijs”.

Latvijas Mikologu biedrība ir dibināta 2003. gadā, un tās mērķi ir Latvijas sēņu, gļotsēņu un ķērpju izpēte, sēņu zinību popularizēšana un izplatīšana sabiedrībā, dažādu izglītojošu pasākumu īstenošana.

Papildu informācija plašsaziņas līdzekļiem:

Evita Veinberga, izstādes organizatore, veinberga@gmail.com, t. 29275931.
Andra Simanova, sēņu papīra un papīra sēņu darbnīcas, andra.simanova@inbox.lv, t. 26185372.

Mikologu biedrības FB grupa.
Mikologu biedrības FB grupa, adresēta plašākai publikai.


Fotoattēli:
Lazdu graudaine, reti sastopama. Foto autore: Veinberga Evita
Parastā apmalpiepe. Foto autore: Veinberga Evita
Ziemas celmene. Foto autore: Veinberga Evita
Oranžā puslocene. Foto autore: Veinberga Evita