Pasaules augu dienā Nacionālais botāniskais dārzs aicina uz gadatirgu

Bez kategorijas

Starptautiskajā augu dienā, 18. maijā Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī aicina uz stādu un amatnieku gadatirgu.

Augu stādi, kukaiņu māju darbnīcas un vēsturisku stādu tirgotāju katalogu izstāde – Pasaules augu dienā Nacionālais botāniskais dārzs aicina uz gadatirgu!

Starptautiskajā augu dienā, 18. maijā Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī aicina uz stādu un amatnieku gadatirgu.

Šajā sestdienā no plkst. 8.00 līdz 14.00 Botāniskā dārza teritorijā būs sastopami vairāk nekā 200 tirgotāji, stādaudzētāji, amatnieki un mājražotāji. Bērniem būs iespēja piedalīties augu gleznošanas darbnīcās un kukaiņu māju veidošanas darbnīcās “Vaboli, vaboli, drusciņ acis paboli”.

Oranžērijas izstāžu galerijā būs skatāmas divas izstādes īpaša Latvijas stādu audzētavu un tirgotavu katalogu izstāde no 19.gs. vidus līdz II Pasaules karam, kuru veido katalogi no Nacionālā botāniskā dārza un dendrologa Andreja Svilāna kolekcijām un mākslinieces Solvitas Seržanes grafīta gleznu izstāde “Notici sev!”

Jau trīspadsmito gadu 18. maijā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules augu diena (Fascination of Plant’s Day) pēc Eiropas Augu zinātņu organizācijas (EPSO) ierosinājuma, lai pēc iespējas vairāk cilvēki apbrīnotu augus un apzinātos to izpētes nozīmi ilgtspējīgā pārtikas nodrošināšanā, dārzkopībā, mežkopībā, papīra, koksnes, ķimikāliju, enerģijas, farmācijas un citās nozarēs. Šajā dienā īpaši tiek aktualizēta tēma par augu loma vidē un tās saglabāšanā. Par godu šai dienai universitātēs, zinātniskajos institūtos, botāniskajos dārzos notiek lekcijas, festivāli, izstādes un arī Nacionālā botāniskā dārza gadatirgus!

Atgādinām, ka katrs augs Nacionālajā botāniskajā dārzā ir vērtība, iespējams, pat vienīgais savas sugas vai šķirnes eksemplārs Latvijā, tāpēc kāpt kokos un bradāt pa dobēm nav atļauts! Bet gadatirgū varēs atrast arī tādus augus, kuri bieži nav sastopami stādu gadatirgos.

NBD stādu gadatirgus “Pasaules augu dienas” ietvaros (no plkst. 8.00 līdz 14.00), ieeja Botāniskajā dārzā (ieskaitot Oranžēriju) – pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3.00 EUR, ģimenes biļete 10.00 EUR.

Šogad Nacionālā botāniskā dārza gadatirgi gaidāmi: 15. jūnijā “Zāļu diena”, 7. septembrī “Vitamīnu diena” un 5. oktobrī “Ražas svētki”.