NBD dārzā pārdošanā dārza speciālistu jaunākās grāmatas par Eiropas dārziem, puķēm, augiem un košumkrūmiem

Bez kategorijas

Nacionālā botāniskā dārza Tūrisma informācijas centrā (Miera ielā 1) var iegādāties dārza speciālistu jaunākās sarakstītās grāmatas, kas izdotas izdevniecībā “Latvijas mediji”

  • Eiropas skaistākie dārzi (Andrejs Svilāns, 2024). Grāmata ved pastaigā no Igaunijas ziemeļiem līdz Spānijas dienvidiem. Fotogrāfijās un asprātīgos stāstos uzmirdz Eiropas monarhu baroka un angļu stila dārzi, kas ieskauj greznās un noslēpumainās pilis, nepieradinātais Guela parks Spānijā ar arhitekta Antonio Gaudi iekārtojumu, biedējošais Sakro Bosko un citi tik dažādie un Eiropas kultūras kopainā ierakstītie dārzi un parki. Garām nepaslīd arī pa kādam interesantam augam un vēstures pastāstam, ļaujot labāk izprast dārza saimnieka izpratni par skaisto.
  • Skaistākās dārza puķes (Ilma Nereta, 2024) Dārzkopju sezonu iesākot, saturiski bagāta grāmata par dārza ziedošajiem augiem: ziemcietēm, sīpolpuķēm, viengadīgajām vasaras puķēm, augu iekārtošanu dārzā. Idejas puķu dobēm, ko zīmējusi un plānojusi Nacionālā botāniskā dārza speciāliste Ilma Nereta. Katrai sezonai pa savai puķu skaistulei – plašo puķu klāstā īpaši izceļam tulpes, rozes, peonijas un dālijas. Plaši stāstīts par puķu labturību, kopšanu, kaitēkļu ierobežošanu un mēslošanu. Tiem, kuriem patīk stādīt un pārstādīt, noderēs nodaļa par puķu pavairošanu.

Ilma Nereta stāsta, “Grāmatā aprakstītās puķes kopt nav grūti – tās vien ir nedaudz jāiepazīst un tad cieši jāsadraudzējas! Jo vēlme baudīt pievilcīgo puķu pasauli ir raksturīga katram, kurš novērtē dabas doto augu valsts krāšņumu. Puķes ir košākā dabas daļa, ko nepārspējamā daudzveidībā varam ieviest savā ikdienā, iestādīt dārzā, novietot uz terases vai balkona, sakārtot vāzē. Lieliskākais šajā ir tas, ka paši varam šo krāsaino vidi ap sevi ne tikai radīt, bet arī nemitīgi mainīt un pārveidot, atkal no jauna papildinot dārza ainavu!”

  • Istabas augi (Zane Purne, 2022) Telpaugi šobrīd ir viena no mājokļa modes tendencēm, kas šobrīd ieguviši īpašu aktualitāti. Grāmatas “Istabas augi” autore, Nacionālā Botāniskā dārza oranžērijas vadītāja Zane Purne apkopojusi gadiem uzkrātu pieredzi par piemērotiem augiem Latvijas klimatam un augšanas apstākļiem telpās. Tā apvieno kopēju intereses par ziedošiem, ēnu vai gaismu mīlošiem, dažādām telpām piemērotiem augiem – to augšanas prasībām, izskatu un kaprīzēm. Grāmatas beigās ir visbiežāk audzēto telpaugu alfabētiskais rādītājs ar foto un īsu aprakstu.
  • Košumkrūmi (Andrejs Svilāns, Liene Feldmane, 2022) Košumkrūmi ļauj dārza kopējam izveidot savu īpašo gleznu dārzā. Ja vēlaties spēlēties ar augu krāsām, izvēloties tiem atbilstošāko augšanas vietu un kopšanu, tad šī grāmata ir domāta tieši jums!

Grāmatā ir praktisks padomnieks katram dārzkopim, tajā iekļautās tēmas ir Latvijas autoru praksē pārbaudīti un noderīgi padomi un ieteikumi par Latvijas augšanas prasībām piemērotiem kokaugiem, kurus var izvēlēties gan pēc fotomateriāliem, gan aprakstiem. Tādus, kas gan pēc augšanas nosacījumiem ir atbilstoši dažādiem dārza veidiem un dārza kopēju vajadzībām. Grāmatā atradīsiet informāciju par: Stādījumu veidiem un vietu ainavā; Skaista kokaugu dārza kopšanas nosacījumiem; Šķirnēm saulainai dārza vietai; Noēnotam dārzam piemērotiem kokaugiem; Dārza retumiem izvēlīgam dārzkopim; Kokaugiem ar ēdamiem augļiem un receptes; Iederīgiem augiem nogāzei, akmeņdārzam un ūdensmalai; Piemērotāko dzīvžogu un tā kopšanu.